Заедно сме посилни
Ние ќе ви помогнеме да стоите

ФЕНИКС СМ ПП

ФЕНИКС СМ ПП

Хуманитарната организација „ФЕНИКС СМ ПП“ го отпочна проектот „ТРЕНИНГ ЦЕНТАР ЗА ПРООДУВАЊЕ“ на инвалидизираните лица. Целта на овој проект е организирање на инвалидизираните лица од целиот свет преку тренинзи, да им овозможат подобрување на нивната здравствена состојба.

Миле Стојкоски

Миле Стојкоски

Македонски спортист и хуманитарец познат по маратонските трки на долги патеки и ултрамаратони во неговата инвалидска количка пред Летните Олимписки Игри. Неговата примарна цел е да ја подигне јавната свест и да најде средства за помош на лицата со инвалидитет во Македонија.

Спа Центар - Хотел Шагал

Спа Центар - Хотел Шагал

Сместен во тивка локација помеѓу Виница и Кочани, Хотел Шагал располага со бесплатен затворен базен, фитнес сала, WiFi и приватен паркинг, Спа и Велнес центар со топла када и сауна. Сместен во простор со неверојатна убавина, Спа центар – Хотел Шагал едноставно кажано е следната генерација на Спа.

ФЕНИКС СМ – ВАШАТА ПОДДРШКА

ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ,,ФЕНИКС СМ ПП,,

Го отпочнавме проектот ,,ТРЕНИНГ ЦЕНТАР ЗА ПРООДУВАЊЕ,, на инвалидизирани лица кои имаат таква можност. Целта на овој проект е организирање на инвалидизираните лица од целиот свет преку тренинзи, да им се овозможи подобрување на нивната здравствена состојба.

Имено, во проектот го ангажиравме Г-нот Миле Стојкоски, кој после 16 години поминати во инвалидска количка со целосна парализа, успеа да застане на свои нозе.

ВО НАШИОТ ТРЕНИНГ ЦЕНТАР ЗА ПРООДУВАЊЕ ВИ НУДИМЕ:

 • Сместување во Апартман за Вас и Вашиот личен придружник.
 • Индивидуален ( личен, само за Вас подготвен ) предлог за исхрана од страна на врвни нутриционисти.
 • Индивидуален ( личен, само за Вас подготвен ) предлог на вежби обезбедени во консултација со врвни медицински специјалисти.
 • Целосен надзор и мотивираност од страна на Миле Стојкоски.

Инспиративната приказна на Миле

Mile_StojkoskiМиле Стојкоски, роден на 4 мај 1965 година, е македонски спортист и хуманитарец познат по маратонските трки на долги патеки и ултрамаратони во неговата инвалидска количка пред Летните Олимписки Игри. Во 1996 година тој се здоби со повреда на ‘рбетниот мозок од сообраќајна несреќа оставајќи го параплегичар, губејќи ја функцијата на двете нозе.
По големата емоционална борба и учењењето за да живот со хендикеп ќе се вклучи во спортски и хуманитарни непрофитни организации. Ова на крајот ќе доведе да се фокусира на Ултрамаратони во неговата количка со примарна цел е да ја подигне јавната свест и да најде средства за помош на лицата со инвалидитет во Македонија. Од 2004 година тој учествува на девет маратони (4 Ултрамаратони) стекнувајќи јавно признание и награди. За да ја видите комплетната инспиративна приказна за Миле, кликнете на копчето подолу.

НАШИОТ ЦЕНТАР ЗА ПРООДУВАЊЕ

Сместен во простор со неверојатна убавина, Спа центар – Хотел Шагал едноставно кажано е следната генерација на Спа. Пионерски нов концепт, Хотел Шагал нуди целосно интегриран пристап за благосостојба, со што заедно со тим од врвни експерти да им нуди незаменлив избор на спа, комплементарни алтернативни терапии, фитнес и третмани за убавина. Нашата врвна опрема обезбедува беспрекорен фитнес и рехабилитациски напредок во рамките на нашите салата за вежбање.

 • Врвен Спа Центар

  Врвен Спа Центар

  Хотел Шагал нуди целосно интегриран пристап за благосостојба, со што заедно со тим од врвни експерти да им нуди незаменлив избор на спа, комплементарни алтернативни терапии, фитнес и третмани за убавина.

 • Затворен базен со минерална вода

  Затворен базен со минерална вода

  Нашиот затворен базен со жешка минерална вода е една од многуте работи што сакаме да ви ги понудиме, за да ја повратите вашата сила и да се одморите. За кратко време, можете да ги почувствувате корисните лековити својства.

 • Уживајте во природната убавина

  Уживајте во природната убавина

  Сместен во тивка околина помеѓу Виница и Кочани, хотел Шагал нуди убава и тивка атмосфера. Да се има здрав ум е исто толку важно како да се има здраво тело. Ќе бидете изненадени колку корисно тоа може да биде, како додаток на стандардните рехабилитациски вежби.

 • Модерни терапии и третмани

  Модерни терапии и третмани

  Вашето здравје е нашата примарна и најважна цел. Со комбинирање на нашите експертиза и со користење на најновите Спа методи и технологија, ние Ви овозможуваме искуство кое ги надминува Вашите очекувања и ја надградува вашата посета.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ